Sendikal Baraj Yıkıldı Kazanan Biz Olduk

YURT – Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Tufan GÜL: Yetkili ancak etkisiz konfederasyonunun “ yüzde 1’lik baraj hukuksuzluğuna” karşı Danıştay’a Kanunlar ve Mevzuatlar çerçevesinde Yürütmeyi Durdurma dava açtık ve kazandık. dedi

GÜL; 2022 Toplu sözleşmenin 23. Maddesinde 375 Sayılı Kanun Hükmünde belirtilen %1’den fazla Sendika üyesi kaydeden Sendikalara Üyelik ödentisi de ödenir, Şeklinde Anayasa ve İnsan Haklarına Sendikalar arasında ayrımcılık yapılamaz ilkesine hakkaniyete ve eşitliğe aykırı olan Sendikal Baraj ile ilgili  YURT – Eğitim Sendikaları olarak; yetkili sendikanın imzaladığı bu satış sözleşmesini hemen ardından yürütmeyi durdurma davasını açtık.  Danıştay nezdinde haklı mücadelemiz için açtığımız dava dün sonuçlandı. Danıştay 12. Dairesinin “kamu görevlisi sendikasının kurulu olduğu hizmet kolundaki sendika üyesi olabilecek toplam kamu görevlisi sayısının en az %1’inden fazla sendika üyesi kaydeden sendikalara üyelik ödentisi kesilen kamu görevlilerine” şeklindeki ibarenin yürütülmesinin durdurulmasına kararı vererek 400 TL sendika ikramiyesi hangi sendikaya üye olursa olsun tüm sendika üyeleri verilmelidir dedi.

Karardan duyduğu memnuniyeti dile getiren GÜL; onurlu YURT – Eğitim Sendikası üyelerine 400 TL oyununa rağmen hiç bir bedel ve beklenti olmadan Sendikamıza sahip çıktığınız için siz değerli üyelerimize teşekkür ederek bizler sizler için varız ve var olmak için mücadele etmeye devam edeceğiz. Biz Birlikte Güçlüyüz dedi.

Yorum yaz