Eğitim online sınavlar yüz yüze

Tufan Gül, Her öğrencinin uzaktan eğitime eşit şekilde erişemediğini vurgulayan ve salgını arttığını hatırlatarak sınavların iptal edilmesi çağrısında bulundu.

GÜL; Öğrenciler Sosyal Medyada ‘Sınavlar İptal Olsun’ etiketiyle paylaşım rekoru kırarak gündeme getiren öğrencilerin talepleri, Milli Eğitim Bakanlığınca dikkate alınmayarak ortaokul ve lise öğrencilerine sınavların yüz yüze olacağını bildirdi. Bakanlığın açıklamasının ardından öğrenciler bu kez “Size oy yok” etiketi ile tepkilerini sürdürmüştü.

Gelinen noktada 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemine ilişkin sınavlarını tamamlamış olan okullar ikinci dönemin birinci sınavlarını 8-26 Mart 2021 tarihlerinde, birinci döneme ilişkin sınavları yapamamış olan okullar ikinci dönemin birinci sınavlarını 29 Mart-16 Nisan 2021 tarihleri arasında tamamlayacaktır.

Korona virüs bulaşıcılığının tavan yaptığı bu dönemde ortaokul ve lise öğrencilerine sınavların yüz yüze olması öğrencileri ve ailelerini hayati risk teşkil edecek olup bu durum sadece öğretmenlerin ve öğrencilerin değil toplum sağlığını tehlikeye riske atmakta olduğunu düşünüyor ve birçok ailede kronik rahatsızlık bulunmakta ve sınav ortamında bir öğrencimize bile bulaşsa bunun sebep olacağı kayıp maalesef çok olabilir. Bu sebepten dolayı sınavların yüz yüze değil internet üzerinden yapılmasını veya daha makul bir zamana ertelenmesini talep ediyoruz.

Gül; “Öğrencilerimizin okullarda olmasını çok istiyoruz ama kimse hayatını eğitim ve sağlık politikaları yüzünden kaybetmesini de istemiyoruz”

Yorum yaz