Ucuz Ekmeğin Yolu Meslek Liseleri
Ucuz Ekmeğin Yolu Meslek Liseleri

Ucuz Ekmeğin Yolu Meslek Liseleri

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Meslek liselerinde günde 1 milyon ekmek üretilecek”Liselere kurulan fabrikada günlük 1 milyon ekmek üretileceğini belirten Özer, vatandaşların da düşük fiyatlı ekmekle ulaşacağı açıklamasını yaptı.

Okul/Kurum Müdürleri öğrencilerin üzerinden “Kim daha çok kâr edecek?” yarışına girilmemelidir. Bakanlığın Eğitimle rekabet etmesi gerekirken ne yazık ki esnafla rekabet etmeye başladı.

Yıllardır yoksul ve çalışan ailelerin çocuklarının meslek liselerine yönlendirildiği; şimdi de pahalılığın, enflasyonun ve ekonomik krizin çaresinin Meslek Liselerinde Okul/Kurum Müdürleri öğrencilerin üzerinden “Kim daha çok kâr edecek?” yarışına girilmesine sebep olmaktır. Evet, toplumun ucuz ekmeğe ihtiyacı vardır. Ancak bunun çözümü meslek liselerindeki gençlerin çalıştırılması değildir. Bu nedenle çözüm, bugüne kadar izlenen mevcut sosyal ve ekonomik politikaları hayat pahalılığını ortadan kaldıracak planlı politikalar üretmektir.

Milli Eğitim Bakanlığın Eğitimle rekabet etmesi gerekirken ne yazık ki esnafla rekabet etmeye başladı.  Milli Eğitim Bakanlığının görevi Ekmek üretmek değildir. Asıl amacı eğitim seviyesini, öğretmenlerin sorunlarını,taşımalı eğitimin sorununu, okulların fiziki bakımdan derslik,okul sayısı, temizlik ve güvenlik bakımından sorunları çözmek olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.